حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰ 1 جماد أول 1443 Sunday, 5 December , 2021 ساعت ×
ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم
18 آوریل 2021 - 9:14
شناسه : 1372
بازدید 138
0

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: با معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی مبنی بر واردات نهاده های دامی توسط اتحادیه دامداران انجام دادیم تا از این طریق خود اتحادیه مستقیما وارد عمل شود و جو، ذرت و سویای مورد نیاز دامداران را تامین کند. اگر بانک مرکزی ارز برای واردات تخصیص دهد در کمتر از یک ماه نهاده های دامی مورد نیاز را وارد کشور خواهیم کرد.

ارسال توسط :
پ
پ

مجتبی عالی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا نهاده‌های دامی دولتی به میزان کافی در اختیار دامداران قرار می گیرد یا خیر؟ گفت: نهاده‌های دامی به اندازه نیاز دامداران در اختیار آنها قرار نگرفته است و همین امر منجر شده که برخی از دامداران دام هایشان را به مزارع کشاورزی برده تا از محصولات کشاورزان استفاده کنند.

وی ادامه داد:  از یک طرف تحریم هستیم و دشمن به دنبال نابودی تولیدات است و از طرف دیگر هزینه‌های تولید بالا رفته است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران اضافه کرد: با معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی مبنی بر واردات نهاده‌های دامی توسط اتحادیه دامداران انجام دادیم تا از این طریق خود اتحادیه مستقیما وارد عمل شود و جو، ذرت و سویای مورد نیاز دامداران را تامین کند. موافقت‌های اولیه صورت گرفته و منتظر بانک مرکزی برای تخصیص ارز هستیم. اگر بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای واردات را تخصیص دهد در کمتر از یک ماه نهاده‌های دامی مورد نیاز را وارد کشور خواهیم کرد.

بوروکراسی‌های پیچیده اداری؛ سد راه تولیدکنندگان

به گفته وی متاسفانه بوروکراسی‌های اداری تولیدکنندگان را از هدف اصلی یعنی تولید دور کرده است. در حالی که اگر بخش دولتی دقیقا می‌دانست چه بر بخش تولید در کشور می گذرد مسیرها و موانع پیچیده اداری را کوتاهتر و منسجم‌تر می‌کرد.

عالی تاکید کرد: اگر اتحادیه دامداران مسئولیت واردات نهاده‌های دامی را بر عهده بگیرد قطعا با کاهش قیمت‌ها مواجه خواهیم شد.

تاکنون با وزیر جهاد کشاورزی صحبت نکردیم

وی در پایان با اشاره به اینکه تشکل‌های بخش خصوصی بازوان وزارت جهاد کشاورزی هستند اما تاکنون از ظرفیت کامل آنها استفاده نشده است، اظهار کرد: با وجود اینکه تشکل‌ها نقش مهمی در تولیدات کشور دارند اما هنوز نتواسته‌ایم با وزیر جهاد کشاورزی گفت‌وگو و مسائل و مشکلات را مطرح کنیم. بی شک اگر در تصمیم‌گیری‌ها نظرات تشکل‌های فعال در زمینه مرغ و گوشت پرسیده می‌شد مشکلات کمتری پیش می آمد. بنابراین نیاز است بخش دولتی از قدرت بخش خصوصی و تشکل ها بیشتر استفاده کند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.