یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ 11 جماد أول 1444 Sunday, 4 December , 2022 ساعت ×
نقوی حسینی: نان و آب مردم دست رئیس جمهور است
14 آوریل 2021 - 7:10
شناسه : 961
بازدید 240
1

یک فعال سیاسی گفت: اقدامات و تصمیمات رئیس جمهور مستقیما کل کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. راهکارهای عملیاتی اجرایی او می تواند زندگی مردم را ارتقا دهد یا به قهقرا ببرد.

ارسال توسط :
پ
پ

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود هشت ویژگی را برای کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود و مسئولیت قوه مجریه را بر عهرده بگیرد را ذکر کرده اند. به نظر من این هشت ویژگی جمیع ویژگی ها است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور طبق قانون اساسی بعد از جایگاه رهبری، شخصیت اول کشور محسوب می شود؛ پس بر همه روشن است که جایگاه ریاست قوه مجریه خیلی جایگاه مهمی است.

این فعال سیاسی ادامه داد: از سوی دیگر رئیس جمهور رئیس قوه اجرایی کشور است. تمام وزارت خانه ها، استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها، تمام ادارات کل کشور و دستگاه های اجرایی تحت مدیریت او اداره می شود.

وی افزود: من در سخنرانی ها می گویم نان و آب مردم دست رئیس جمهور است. اقدامات و تصمیمات او مستقیما کل کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. راهکارهای عملیاتی اجرایی او می تواند زندگی مردم را ارتقا دهد یا به قهقرا ببرد.

نقوی حسینی در تبیین گفته خود، یادآور شد: قوه قضاییه که وظیفه مهم برقراری عدالت و مقابله با بزهکاری را بر عهده دارد، زمانی با شهروند رو به رو می شود که شهروند مستقیما به این قوه مراجعه کند؛ اما رئیس جمهور روزانه با زندگی مردم سرو کار دارد حتی اگر بخشی از مردم به او رای نداده باشند.

وی در پایان یادآور شد: مشکلات بین المللی و داخلی زیادی برای کشور وجود دارد؛ وجوه شخصیتی رئیس جمهور آتی باید خیلی گسترده باشد، قدرت اجرایی بالایی داشته و به ظرفیت های داخلی عقیده داشته باشد؛ تا این مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.