حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ 23 شوال 1443 Tuesday, 24 May , 2022 ساعت ×
فلاح: بنا گفت برای جهانی نروژ انتخابی نداریم! / گفتم خوبت را هم می‌برم اما قبول نکرد
20 آگوست 2021 - 15:10
شناسه : 12556
0

فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران پس از ترک اردوی تیم ملی گفت: با وجود قهرمانی در جام تختی که طبق اعلام فدراسیون جزو فرآیند انتخابی است، سرمربی تیم ملی به من اعلام کرد ساروی را بدون انتخابی به جهانی نروژ اعزام می کند.

مهدی فلاح در گفتگو با ایسنا، درباره علت ترک‌ اردوی تیم ملی کشتی فرنگی، اظهار کرد: دو روز پیش نزد محمد بنا رفتم و به او گفتم به من گفته بودید به تورنمنت بلغارستان بروم تا بعد از آن برای جهانی نروژ انتخابی بگذارید، حال انتخابی وزن ۹۷ کیلوگرم چه زمانی قرار است برگزار شود؟

فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران، افزود: بنا در پاسخ به من گفت” چون ساروی در المپیک به مدال برنز رسیده و امتیازش بالاتر است بدون انتخابی به مسابقات جهانی نروژ اعزام می شود” من در جواب گفتم “مگر فدراسیون کشتی اعلام نکرده بود جام تختی جزو فرآیند انتخابی تیم ملی است؟ خب من در جام تختی قهرمان شدم، چرا با وجود قهرمانی در جام تختی حق حضور در انتخابی را ندارم؟”

وی ادامه داد: بنا در واکنش به این صحبت من گفت”مگر من گفتم در ۹۷ کیلوگرم جام تختی کشتی بگیر؟ ضمن اینکه چهره شاخصی را در جام تختی نبردی” به او گفتم خب مگر ساروی چهره شاخصت نیست؟ پس اجازه بده با من انتخابی بگیرد تا خوبت را هم ببرم اما قبول نکرد و گفت انتخابی نداریم و ساروی اعزام می شود. من هم دیدم وقتی حضورم در اردو بی فایده است اردو را ترک کردم. به او گفتم از سال ۲۰۱۶ که در وزن ۸۷ کیلوگرم بودم کی حقم را توانستم بگیرم؟ همیشه در جام تختی اول یا دوم شدم اما به آسیایی هم اعزامم نکردید.

فلاح افزود: سال ۲۰۱۷ در جام‌تختی اول شدم اما به آسیایی اعزام نشدم، ۲۰۱۹ بهروز هدایت که تستش در شیراز مثبت شد باز به آسیایی رفت. سال گذشته هم ناصر علیزاده که در کشوری هم مدال نگرفته بود به آسیایی اعزام شد. بنا پیش از جام تختی هم به من گفت “آیا می توانی امثال علیاری و علیزاده را ببری؟ نروی ببازی بعد توقع انتخابی داشته باشی” اما من رفتم و همه را بردم حالا می گوید انتخابی بی انتخابی ساروی اعزام می شود!

فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران، درباره قهر تعدادی دیگر از ملی پوشان از اردو نیز، گفت: حسین نوری و علیرضا نجاتی نیز به همین دلیل اردوی تیم ملی را ترک کردند. حسین نوری هم به بنا گفته بود “چرا انتخابی نمی گذارید؟ مگر خودتان نگفتید حسین در جام تختی کشتی نگیر تا نفرات دیگر در جام تختی بگیرند بعد از آن انتخابی می گذارم” بنا هم گفته بود” جام تختی جزو فرآیند انتخابی است” نوری هم گفته بود چطور به فلاح که در جام تختی اول شده می گویید انتخابی نداریم اما به من که با خواست خودتان در جام تختی کشتی نگرفتم می گویید جام تختی جزو فرآیند است.

وی خاطرنشان کرد: نجاتی هم آنطور که شنیدم به این خاطر که قرار است دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم اعزام شود، اردوی تیم ملی را روز گذشته ترک کرد.

فلاح در پایان گفت: به بنا هم گفتم چطور ولاسوف که قهرمان جهان و المپیک است را روس ها به احترام انتخابی کنار می گذارند و یک کشتی گیر ۳۵ ساله را به المپیک می‌فرستند اما اینجا خیلی راحت بدون انتخابی کشتی گیر انتخاب می کنید. او هم گفت” آنجا روسیه است و اینجا ایران!”

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.