حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱ 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
آغاز جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز شنبه+روال جلسات رای اعتماد
17 آگوست 2021 - 19:10
شناسه : 12294
0

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از جلسه روز شنبه سی ام مرداد با حضور رئیس جمهور خبر داد.

سید نظام الدین موسوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: جلسه روز شنبه مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد. در این جلسه نمایندگان برای مخالفت و موافقت با برنامه، خط مشی، اصول کلی و ترکیب هیات وزیران و هر کدام از وزیران به تفکیک ثبت نام خواهند کرد.

وی افزود: شور اول ما در مورد برنامه کلی دولت است که رئیس جمهور ضمن تشریح آن و معرفی وزرای پیشنهادی از ترکیب هیات وزیران دفاع خواهد کرد، سپس ۵ مخالف و ۵ موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه راجع به ترکیب هیات وزیران صحبت خواهند کرد و نهایتا رئیس جمهور یا نماینده وی به مطالب مطروحه پاسخ می دهند که نطق اولیه رئیس جمهور و دفاعیات مجموعا باید دو ساعت و نیم باشد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: شور دوم ما بررسی جداگانه صلاحیت وزرای پیشنهادی به ترتیب حروف الفبای وزارتخانه ها خواهد بود، قبل از صحبت های مخالف و موافق هر وزیر، گزارش کمیسیون یا کمیسیون های مرتبط با آن وزارتخانه قرائت خواهد شد. اگر گزارش یک کمیسیون تخصصی ارائه شود ۱۰ دقیقه و اگر بیش از یک کمیسیون تخصصی باشد هر کمیسیون ۵ دقیقه گزارش می دهد که در مورد هر وزیر دو مخالف و دو موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه صحبت می کنند و بعد وزیر یا در صورت صلاحدید رئیس جمهور ۳۰ دقیقه از وزیر مربوطه دفاع می کنند یا می توانند این وقت را ترکیب کنند. همچنین رئیس جمهور می تواند با استفاده از وقت وزیران در پایان بطور یکجا از همه آنها دفاع کند و نهایتا رای گیری و اعلام نتایج آرا را خواهیم داشت.

موسوی با بیان اینکه جلسات رای اعتماد احتمالا از شنبه تا سه شنبه برگزار خواهد شد، گفت: این جلسات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد و در این مدت مجلس نطق و دستور ندارد و جلسات صرفا به موضوع رای اعتماد اختصاص خواهد داشت.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.